Sustainable Business 2024: tipy, trendy, inspirace pro SMEs — Úterý 5. března 2024 15:00 - 20:00 Close

Workshop: Udržitelnost v praxi aneb ESG s Janem Zemanem

Setkáváte se s požadavky vašich dodavatelů na reporting spojený s dopadem na životní prostředí? Setkáváte se zkratkou ESG a chce se o ní dozvědět více? Přijďte se připravit na budoucnost! 

Termín akce

Středa 29. května 2024
09:00 - 13:30

Místo konání

INTEMAC, Blanenská 1288/27, Kuřim

Registrace

Registrujte se do 22.5.2024

Harmonogram:

9:00 – 10:30 Jan Zeman: Úvod do udržitelného leadershipu a inovační potenciál ESG

10:30 – 10:45 přestávka

10:45 – 12:15 Dan Heuer: Úvod do ESG a praktický přínos a postup krok za krokem

12:15 – 12:30 přestávka

12:30 – 13:30 Laura Mitroliosová: Cirkulární ekonomika, základní pojmy a principy, příklady z praxe

 

Anotace přednášek:

Jan Zeman

Představení konceptu udržitelného leadershipu a jeho vlivu na firemní kulturu. Jak efektivně pracovat s hodnotovým managementem ve firmě, jak udržet zdravý balanc mezi ekonomickým růstem a spokojeností ve firmě se zaměřením na pozitivní dopady pro společnost a zákazníky. Poznáte jak budovat spokojenou a výkonnou firmu. Odhalíte inovační potenciál principů udržitelnosti a možné přínosy pro vaše tržby včetně konkrétních příkladů z praxe.

Dan Heuer

Představení postupu, jak pracovat s udržitelností ve firmě efektivně. Vysvětlení relevantní legislativy a její dopady na firmy včetně principů zeleného financování. Představení uhlíkové kalkulačky a postupu výpočtu uhlíkové stopy pro menší a střední firmy. Vysvětlení přínosů udržitelnosti pro firmu včetně praktických příkladů case study a představení dostupných nástrojů, které práci usnadní.

Laura Mitroliosová

Cirkulární ekonomika je nedílnou součástí principů ESG. Bez zavedení alespoň některých jejich principů nelze úspěšně naplnit cíle ESG. Právě z principů cirkulární ekonomiky se generují nejvíce příkladů úspor v materiálových tocích a výrobě. Dozvíte se například jak uplatnit cirkulární principy v nakládání s odpady, při využití výpočetní techniky, ale i při nastavení pravidel nákupu.

Přihlašovací formulář na akci

Workshop: Udržitelnost v praxi aneb ESG s Janem Zemanem