Tip na webinář: Kde získat finance na digitalizaci — 21. dubna 2021 14:00 - 14:30 Close

Akce

Ve výzkumném a inovačním centru INTEMAC pořádáme mnoho zajímavých akcí pro výrobní a technologické firmy. Z široké nabídky si vybere opravdu každý. Prohlédněte si náš kalendář a přihlaste se včas.

Chystané akce Proběhlé akce

Proběhlé akce

16. a 17. března 2021

Online

Tip: BRNO INDUSTRY 4.0

Další ročník mezinárodní konference je opět věnován tématům „digitalizace výrobních procesů, pokročilá automatizace a technologie pro moderní průmysl“ (Průmysl 4.0).

Odborná část konference se bude skládat z 24 přednášek a panelové diskuse. Na dopolední plenární a diskusní část Průmysl 4.0 v době COVID-19 navážou odborné tematické webináře Digitalizace výroby, Flexibilní výroba, Kyberbezpečnost v průmyslu a Technologie budoucnosti.

V sekci Digitalizace výroby se můžete těšit na prezentaci našeho kolegy Petra Mináře. Mluvit bude o úspěšných příkladech digitalizace MSP v rámci programu DIGIMAT. Prezentovat bude společně s naším specialistou Erikem Odvářkou, zaměří se především na úspěšnou implementaci ERP a MES systémů. Přijďte se inspirovat, jak lze efektivně digitalizovat vaši výrobu.

Chci vědět víc

11. a 12. března 2021

Online

Tip: International Machinery Forum 2021 – The Factory of Tomorrow

Hledáte nové zahraniční partnery z oblasti technologických firem? Získejte možnost zapojit se do mezinárodních projektů a navažte dlouhodobá partnerství. Nyní z pohodlí vašeho domova. Tato online konference spolu s B2B meetingy se koná pod záštitou Enterprise Europe Network, s podporou inovační agentury JIC. Akce se zúčastní tisícovka profesionálů ze zavedených firem, startupů i výzkumných organizací z více než 40 zemí světa.

International Machinery Forum je rozděleno do 3 modulů:

  • Konference: představí aktuální trendy, inspirativní přednášky, panelové diskuze za účasti významných technologických společností.
  • Expozice: služby a projekty inovativních rakouských společností a výzkumných ústavů.
  • B2B matchmaking event: prostřednictvím online platformy se můžete setkat s vybranými firmami a výzkumnými organizacemi na 1to1 setkáních.
Chci vědět víc

Středa 3. března 2021
10.00-11.30

Online

Webinář: 1. Zlepšování kontroly kvality díky digitálním nástrojům

Navazujeme na naši úspěšnou sérii webinářů z loňského roku a připravujeme pro vás webináře ve studiovém formátu, který umožní intenzivnější diskusi mezi účastníky a lépe strukturovat setkání.

Přijměte tedy pozvání na náš první studiový webinář v roce 2021, který se bude věnovat optimalizaci kontroly kvality díky digitálním technologiím. Kvalita výrobků je v dnešní době totiž zcela zásadní pro konkurenceschopnost a udržení si silné pozice na trhu. Samozřejmě jsou na ni kladeny stále větší požadavky a její management si klade za cíl ji průběžně vyhodnocovat. Pojďme se tedy ponořit do možností, které nabízejí digitální technologie a které vám kontrolu kvality usnadní.

Chci vědět víc

Středa 25. listopadu 2020
10.00-12.00

Online

JIC 120“ s OMS Intelligence Solutions a jejich integrační platformou WorkSys v oblasti digitalizace

Teď je doba, kdy se vyplatí sbírat kontakty, budovat vztahy s obchodními partnery a připravovat si půdu pro nové obchodní příležitosti. Dnes ještě více než kdykoli před tím. Je tedy potřeba vytvořit náskok, který se zúročí.

Rozhodli jsme se udělat osvědčený networkingový formát JIC 120“ tentokrát v online prostředí Microsoft Teams /ZOOM, kde bude možnost seznámit se se zajímavým integrátorem digitálních řešení pro výrobní podniky. OMS Intelligence Solutions, s.r.o. kolem sebe vytváří neobvyklý komerční ekosystém technologických firem s řešením v různých oblastech digitalizace, ve kterém vystupuje jako integrující prvek. Přijďte se dozvědět více!

Chci vědět víc

Čtvrtek 19. listopadu 2020
10.00-11.30

Online

Série webinářů: 5. Jak efektivně optimalizovat vaši logistiku

Na logistiku se v případě výrobní firmy můžeme dívat ze dvou hledisek, které jsou řízeny specifickými potřebami. Jedná se o interní a externí logistiku, přičemž každá je pro firmu velmi důležitá a každá může být usnadněna a optimalizována pomocí digitálních technologií.

Na našem v pořadí již pátém webináři se budeme věnovat jak logistice externí, tak i té interní. Představíme technologii RTLS, tedy vnitřní sledování v reálném čase. A nahlédneme také do blízké budoucnosti, kdy si ukážeme, jak by mohla vypadat přeprava materiálu.

Chci vědět víc

Úterý 27. října 2020
10.00-11.30

Online

Série webinářů: 4. Rozhodování na základě dat - digitální firma na jednom místě

Navazujeme na naši úspěšnou jarní sérii webinářů. 

Každý nám dá určité za pravdu, že zásadní pro digitální transformaci je promyšlená strategie postupné digitalizace. Ale co můžeme dělat, když už máme několik dílčích řešení, o které nechceme přijít? Základem je jejich integrace. Propojení stávajících i nových systémů na jednu platformu poskytne mnohem detailnější pohled na vaši výrobní firmu. Nebudete muset složitě dohledávat a porovnávat data, které potřebujete.

O této tématice a dalších možnostech digitalizace se budeme bavit se zástupci technologických firem.

Chci vědět víc

Čtvrtek 18. června 2020
14:00 - 15:00

Online

Představení nové technologie AAS: Standardizované decentrální řízení výroby

Co je AAS, neboli Asset Administration Shell? Jedná se o unikátní standardizovaný přístup k decentrálnímu řízení výroby, který je založený na principech Průmyslu 4.0. Pilotní projekt nebyl zatím realizován. A my jsme se rozhodli si ho vzít pod křídla. ASS vznikl na základě spolupráce firmy COMPAS Automatizace, FEKT VUTBr a německých partnerů definujících standardy Industy 4.0. Jedná se o velkou příležitost stát se lídrem v nasazení standardizovaného decentralizovaného řízení výroby, kdy si sám výrobek s jednotlivými zařízeními vyjednává další postup své výroby.

Chci vědět víc

Pátek 12. června 2020
10:00 - 11:00

Online

Vytvořme kolaborativní Peer to Peer (P2P) síť

Jak lze efektivně spolupracovat a využívat volné kapacity jiných firem ve svůj prospěch? Přesně tímto se zabývá nový koncept kolaborace Peer to Peer (P2P) sítí, který reaguje na současnou situaci ovlivněnou COVID-19. V rámci České republiky se jedná o zcela novou formu spolupráce. Co si tedy pod pojmem P2P sítě představit? Cílem této kolaborativní sítě je propojení nezávislých společností, aby mezi sebou mohly efektivně sdílet své kapacity a mohly se tak ucházet o zakázky, které by pro ně byly za normálních podmínek nedosažitelné. Ať již je tato nedosažitelnost způsobena objemem zakázky, či její technologickou náročností.  

Záměrem tohoto webináře je jednak představení tohoto kolaborativního konceptu a za druhé také ověření a potvrzení jeho potenciálu v rámci Jihomoravského kraje.

Chci vědět víc

Čtvrtek 11. června 2020
10:00 - 11:30

Online

Série webinářů: 3. Totálně produktivní údržba: monitoring strojů zblízka

Zákon schválnosti tomu většinou chce, aby stroj odmítl spolupracovat v momentě, kdy vás tlačí veškeré možné uzávěrky. Stává se, i když se snažíte stroje udržovat dle servisních intervalů a plánů. Chcete naučit své stroje, aby se porouchaly, jen tehdy, pokud jim to dovolíte? Zní to trochu utopicky, ale v současné době díky digitalizaci výroby se již o mýtus nejedná. Naopak jde o výsledek zavedení jednoho z prvků průmyslu 4.0 označovaného jako TPM (Total Productive Maintenance), tedy totálně produktivní údržba. 

Opět se setkáváme se specialisty programu DIGIMAT, tentokrát budeme diskutovat o produktivní údržbě monitoringu strojů. Tyto pokročilé technologie navazují na výdobytky průmyslové automatizace a následují trendy v rámci Industry 4.0.

Chci vědět víc

Čtvrtek 28. května 2020
10:00 - 11:30

Online

Série webinářů: 2. Monitoring a management výroby založený na datech

Co znamená řídit výrobu efektivně? Zásadní je zde především povědomí o rozpracovanosti jednotlivých zakázek a práce s touto zpětnou vazbou, kterou byste měli dostávat přímo z výroby. Tímto, jak asi všichni tušíme, se výrazně zvýší efektivita výroby samotné.

Dozvíte se, jak pomocí digitalizace: 

  • sbírat a analyzovat data o výrobě,
  • navázat na tuto analýzu, získaná data správně využít pro optimalizaci vaší výroby,
  • díky informacím výrobu řídit,
  • kombinovat data z výroby s ekonomickými výsledky firmy. 
Chci vědět víc
Předchozí stránka 1/2 Další stránka