Obecné využití umělé inteligence v oblasti průmyslu — Středa 11. září 2024 14:30 - 15:30 Close

Akce

Ve výzkumném a inovačním centru INTEMAC pořádáme mnoho zajímavých akcí pro výrobní a technologické firmy. Z široké nabídky si vybere opravdu každý. Prohlédněte si náš kalendář a přihlaste se včas.

Zobrazit vše Akce INTEMAC Náš tip Spolupořádáme EDIH-DIGIMAT Akce JIC Komunita INTEMAC Plus Proběhlé akce

Chystané akce

Středa 11. září 2024
14:30 - 15:30

On‑line

Obecné využití umělé inteligence v oblasti průmyslu

Webinář se zaměří na aplikace a přínosy umělé inteligence (AI) v oblasti průmyslu. Účastníci se seznámí s různými způsoby, jak AI může optimalizovat výrobní procesy, zlepšovat kvalitu produktů, předvídat údržbu zařízení, zvyšovat efektivitu a předcházet široké škále problémů v rámci automatizace a robotizace. Webinář také představí konkrétní příklady z praxe a nabídne cenné poznatky o využití AI v oblasti automatizace a robotizace.

Chci vědět víc

Úterý 24. září 2024
09:00 - 16:00

INTEMAC, Blanenská 1288/27, Kuřim

TESTBED Open Day: Jak monitorovat a optimalizovat spotřebu energií

Data jako první krok k řízení energií ve vašem podniku. Přijďte se dozvědět, jak monitorovat a vizualizovat spotřebu energií a jaká jsou na trhu možná řešení pro energetickou úsporu, která můžete zavést téměř okamžitě. Představíme vám praktické příklady úspor energií v osvětlení, současné možnosti systémů pro chytré továrny nebo audit stlačeného vzduchu a nebudou chybět také případové studie, jak se vypořádat s ESG reportingem. Na toto téma pak můžete diskutovat s ostatními v rámci řízeného kulatého stolu.

Chci vědět víc

Středa 2. října 2024
14:30 - 15:30

On‑line

Od nápadu k realizaci průmyslové aplikace v oblasti automatizace

Webinář se zaměří na proces transformace konceptu do funkčního průmyslového řešení v rámci automatizace a robotizace. Účastníci se seznámí s jednotlivými kroky vývoje, od počátečního nápadu a analýzy řešení, přes návrh a implementaci fyzikální simulace, tj. digitálního dvojčete, až po finální realizaci aplikace v reálném prostředí. Webinář také představí konkrétní příklady z praxe a nabídne cenné poznatky využití moderních nástrojů pro tvorbu průmyslové aplikace.

Chci vědět víc

Středa 9. října 2024
12:00 - 12:00

On‑line

TIP: Webinář: Jak může AI přetvořit svět výroby

Umělá inteligence se propisuje do všech oblastí našeho života. Ani výrobní sektor není výjimkou. O tom, jak může AI posunout úroveň efektivity výrobních firem, bude náš webinář. Dozvíte se v něm, jak zvýšit produktivitu a optimalizovat procesy. A nabídneme také jeden inspirativní příklad z praxe.

Chci vědět víc

Středa 23. října 2023
10:00 - 12:00

On‑line

TIP: Webinář: Jak na finanční forecasting a řízení rizik

Hledáte způsob, jak zvýšit finanční odolnost vaší výrobní firmy? Jak zlepšit řízení finančních rizik? A jak efektivně reagovat na neočekávané výpadky ve výrobě či objednávkách? Přihlaste se na náš webinář. Naučíte se praktické dovednosti v oblasti finančního plánování, modelování, simulace a forecastingu.

Chci vědět víc

Středa 6. listopadu 2024
14:30 - 15:30

On‑line

Inovace a řešení technických problémů

Nahlédněte do světa metod pro efektivní řešení technických problémů, systematické hledání inovací a zlepšování v produktech nebo službách. Zjistěte, kde a jak používat metody Blue Ocean Strategy nebo TRIZ (Teorie řešení inovačních zadání). Dozvíte se také, jak využít globální trendy při vyhodnocování inovačních projektů.

Chci vědět víc