Tip na webinář: Kde získat finance na digitalizaci — 21. dubna 2021 14:00 - 14:30 Close

Akce

Ve výzkumném a inovačním centru INTEMAC pořádáme mnoho zajímavých akcí pro výrobní a technologické firmy. Z široké nabídky si vybere opravdu každý. Prohlédněte si náš kalendář a přihlaste se včas.

Chystané akce Proběhlé akce

Chystané akce

21. dubna 2021
14:00 - 14:30

Online

Tip na webinář: Kde získat finance na digitalizaci

Jste výrobní firma a hledáte finanční zdroje na otestování a nasazení nových digitálních technologií? Nebo naopak patříte k vývojářům nových řešení podporujících digitalizaci? Právě vám je určený webinář, který spolupořádáme s JIC. Dozvíte se zde o nových evropských iniciativách, díky kterým si můžete vyzkoušet nasazení inovativních řešení přímo do výroby.

O čem se budeme na webináři bavit:

  • jaké jsou příležitosti v oblasti podpory digitalizace na mezinárodní úrovni
  • jaké jsou podmínky a výše financování a na co se při přípravě projektu zaměřit
  • jak se zapojit do projektu Change2Twin, kde můžete získat finanční podporu až 90 000 € na využití digitálního dvojčete
  • jak získat až 248 000 € na inovace v oblasti robotiky a automatizace (projekt DIH^2)
Chci vědět víc

Středa 5. května 2021
10:00 - 11:30

online

Webinář: 2. Jak vybrat a implementovat podnikový informační systém

Výběr podnikového informačního systému patří bezesporu mezi ty komplikovanjší úkoly, před které můžete svou firmu postavit. Při podceněné přípravě může tento proces ovlivnit mnoho zaměstnanců a celý chod vaší firmy. Za vše může jeho komplexní povaha a rozsah úkolů, kterých se týká. Navíc se také s výběrem a nasazováním ERP systémů pojí velké množství mýtů. Pojďme si tedy společně projít cestou od pochybností až po samotný výběr podnikového informačního systému a jeho implementaci.

Na příkladu z praxe, kdy se z malé firmy stává firma velká a úspěšná (nejen na českém trhu), si ukážeme, jak lze k výběru a implementaci ERP systematicky přistupovat.  

Chci vědět víc

Středa 16. června 2021
10:00 - 11:30

Online

Webinář: 3. Jak efektivně optimalizovat kapacitní plánování

Kapacitní plánovaní se prolíná jako zlatá nit celým procesem výroby. Dotýká se efektivity využívání stávajících kapacit, souvisí s plánovaním údržby strojů, přestavovacími časy i dodávkami materiálu. Krom jeho komplexního vlivu na váš provoz je ale celá řada dalších důvodů, proč byste se měli kapacitním plánováním zabývat.

Praská váš výrobní plán ve švech a zakázky mají zpoždění? Oslovuje vás narychlo váš VIP zákazník s urgentní poptávkou? To vše má vliv na váš plán výroby, který ale v dnešní době nemusí ležet pouze na jednom člověku. Kapacitní plánování lze řešit jinak – systematičtěji, bezbolestně a především efektivněji. Náš další webinář je věnován využití digitálních technologií v rámci kapacitního plánování.

Chci vědět víc