TIP: Webinář: Jak se efektivně ubránit kybernetickým hrozbám? — Středa 22. května 2024 10:00 - 12:00 Close

O nás

INTEMAC je výzkumné a inovační centrum založené pro podporu výrobních a technologických firem.

Jsme tu proto, abychom firmy zapojovali do příležitostí Průmyslu 4.0 – flexibilních výrobních systémů, pokročilých technologií, vývoje a inovací. Jsme ale především tým lidí, které spojuje odbornost, touha se učit stále nové a nové věci a předávat je dál.

Přibližujeme budoucnost

Naše síla je dvojí: digitalizacevýzkum a vývoj - umíme vymyslet, navrhnout a sestavit pro vás zcela nová řešení, která si můžete vyzkoušet v našem testbedu.

Od roku 2014 jsme pomohli desítkám výrobních a technologických firem z celé České republiky. Tyto firmy dnes díky nám využívají inovace, digitalizaci nebo automatizaci, která jim snižuje náklady, zvyšuje produktivitu a šetří čas. Jejich stroje jsou spolehlivější, přesnější a umí pružněji reagovat na změny. Jsou součástí naší komunityinspirací pro ostatní.

Prosím vyplňte formulář níže. Ozveme se zpět hned, jak to jen půjde.

Lehkost digitálního bytí…

V INTEMACu jsme přesvědčeni o tom, že digitální transformace je pro firmy velkou příležitostí pro růst a posun na trhu - a zároveň není zdaleka tak nedostupná, jak to někdy může znít.  Do budoucna pak digitalizaci, spojenou s automatizacírobotizací, vnímáme jako nutnost pro dobrou konkurenční pozici, flexibilitu v zákaznických očekáváních a pro možný posun v hodnotovém řetězci.

…s nohama pevně na zemi

Coby výrobní firma zároveň dobře víte, že jedničky a nuly samy o sobě nic nevyrobí. Digitální cesťák možná uspoří čas, zautomatizovaná linka ušetří práci, ale jen správně a efektivně fungující stroje vyrobí obrobek přesně takový, jaký ho chcete mít. Proto optimalizujeme jak procesy, tak stroje: společně s vámi dokážeme posunout vaše stroje k větší přesnosti, rychlosti a flexibilitě. Specializujeme se jak na úvodní analýzu, diagnostiku (včetně přesných měření, ke kterým máme špičkové přístroje) a výpočty, tak na vývoj technicky inovativních řešení, včetně návrhu nových zařízení a pracovišť.

„Propojujeme datové toky, automatizacitechnická zdokonalování strojů do jednoho celku. Ten se tak stává maximálně efektivnísnadný na řízení, flexibilní, jak pro změny výroby, tak výrobků a udržitelný. Zároveň jsme technologicky neutrální - nejsme prodejci koncových zařízení, ale pomáháme najít místa ve firmě, kde je s digitalizací, potažmo automatizací, nejefektivnější začít, kde lze hledat úspory, kde rizika, kde potenciál. To, co navrhneme, poté testujeme v testbedu – a teprve pokud se prokáže, že řešení, které jsme pro firmu navrhli, je to nejlepší, doporučujeme investovat.“ Radomír Zbožínek, ředitel centra INTEMAC

Co nás k tomu vede

Proč to všechno děláme? Protože věříme, že firmám se daří lépe, když se i celému prostředí daří lépe - a my jsme součástí systému, který chceme, aby byl co nejlepší. Náš zakladatel, JIC již přes dvacet let podporuje podnikání. My jsme byli založeni proto, abychom podporovali jednu jeho část: výrobní firmy, které u nás mají dlouhou tradici - a nejen proto si specializovanou podporu v inovacích a vývoji bezesporu zaslouží.

Vedle výzkumu a vývoje v oblasti strojírenské výrobní techniky jsme jako jedni z prvních zareagovali na globální změny v nastavení průmyslu a nevyhnutelně jsme tak museli přidat digitální transformaci firem – která dnes funguje jako „zastřešení“ našich služeb. Budoucnost výroby i dalších oblastí průmyslu totiž vidíme ve skutečně chytré výrobě - kde data pomáhají strojům a všechny prvky výroby fungují v jednom vzájemně se podporujícím celku.

P1098695.jpg

"Dokážeme posunout dál jakoukoliv malou a střední firmu – a zároveň spolupracujeme na vývoji s technologickými partnery, z řad menších i velkých zavedených firem.“ Radomír Zbožínek, ředitel centra INTEMAC

„Tým INTEMACu dokázal rychle a pružně zareagovat na nové trendy – přestože původní mise byla více soustředěna na výzkum ve strojírenské technice, velmi záhy jim bylo jasné, že změnu v pojetí procesů a řízení výroby je nutné integrovat do jejich služeb, tak aby podpora firem byla úplná Jsem hrdý, že INTEMAC patří do rodiny.“ / Petr Chládek, ředitel JIC

Firma Kaňák dosáhla úspor v řádu miliónů korun ročně. Jak? Společně s námi zavedli nový transport management system, díky kterému zrychlili distribuci tak, že ideálně navazovala na výrobu. Systém se stal rychlým, efektivním - a šetří náklady.

Prosím vyplňte formulář níže. Ozveme se zpět hned, jak to jen půjde.

Náš příběh

Jaký byl vývoj centra INTE­MAC? Jak jsme se rozrůs­tali a které projekty pro nás byly zásad­ní? Více infor­mací najdete v našem příběhu…

Tým INTEMAC

Buďte s námi v kontaktu. Získáte v nás partnera a mentora, který vám pomůže posílit vaši pozici na trhu.

Kariéra

Pojďte s námi přepisovat budoucnost