TIP: Webinář: Jak se efektivně ubránit kybernetickým hrozbám? — Středa 22. května 2024 10:00 - 12:00 Close

Výzkum a vývoj

Přísnější normy, nové specifikace, vyšší požadavky zákazníků, nižší náklady, nové aplikace technologií, přesnější výroba nebo produkty… nebo potřebujete něco jiného, co ještě nikdo nevymyslel, a hodil by se vám technologických partner? Využijte naše služby výzkumu a vývoje a posuňte se dál.

Obohaťte vaši výrobu vývojovým projektem a předběhněte trh

Jsme těžištěm strojírenského know-how, zkušeností, kompetencí a technologií.

  • Neustále se vzděláváme, sledujeme vývoj a přidáváme do něj know how vlastního výzkumného oddělení a sítě expertů.
  • Vyvíjíme a aplikujeme pokročilé výrobní technologieinovace pro strojírenskou výrobu, od jednotlivých konstrukčních uzlů po návrhy výrobních pracovišť.
  • Podpoříme vás při nové aplikaci vašich technologií.
  • Poradíme vám s financováním – spolupracujeme s grantovými odborníky JIC.

Pro TOS Kuřim jsme společnou inovací materiálu v rámech výšili výkonnost obráběcích center a zároveň pomohli ušetřit náklady.

Zadáním bylo zachovat statické a dynamické vlastnosti konstrukce stroje, současně ale snížit cenu. Nejlepší statické a dynamické vlastnosti má litina, její použití je ale nejdražší. Vyvinuli jsme proto ocelobetonové rámy, které zvyšují tuhost obráběcích strojů, snižují vibrace, kompenzují teplotní změny a zároveň jsou výrazně levnější než litina.

Pro výrobu ocelobetonového lože a stojanu obráběcího stroje jsme použili unikátní betonovou směs, kterou jsme vytvořili ve spolupráci s brněnským VUT. Vznikla tak kompozitní konstrukce (kombinace svařované oceli a betonu), která je značně levnější, a přitom má stejné dynamické a statické vlastnosti. TOS tak může vyrábět výkonné stroje s nižší investicí.

Prosím vyplňte formulář níže. Ozveme se zpět hned, jak to jen půjde.

INTEMAC je díky svým znalostem v oblasti automatizacedigitalizace výroby zapojeno také do národních a mezinárodních VaV projektů.

PredMAIn - Interreg

Cílem projektu našeho konsorcia je vytvořit a předat relevantní znalosti o AI prediktivní údržbě, které by byly použitelné v různých výrobních odvětvích (u SME). Projekt spadá do programu spolupráce „Interreg V-A Rakousko – Česká republika“.

DIH²

Digitalizace ve výrobě je skloňovaná ve všech pádech, začít s ní ale často vyžaduje nemalé investice. Díky projektu DIH² mají české výrobní firmy příležitost získat na svůj projekt založený na využití robotů ve výrobě až 248 000 EUR.