Vision systémy a kvalita výroby — Úterý 30. dubna 2024 14:30 - 15:30 Close

Kontrola kvality s AI

Minikonference o kontrole kvality s využitím umělé inteligence. Uvidíte živou ukázku revolučního kontrolního zařízení schopného detekovat vady na komponentách o velikosti až 50 mikrometrů každé 3 sekundy. Diskutujte s odborníky, kteří tato zařízení programují a využívají data pro zlepšení kvality a snížení nákladů. Získejte náhled do budoucnosti výroby v rámci kontroly kvality. Zjistěte, jaké řešení je vhodné pro vaši výrobu, jaká je jeho efektivita a návratnost.

Termín akce

Středa 11. října 2023
09:00 - 12:00

Místo konání

Výzkumné a inovační centrum INTEMAC

Registrace

Registrujte se do 9.10.2023

Program 9:00 – 12:00

Jak optická kontrola ovlivňuje kvalitu výrobních procesů a jak umožňuje snižování nákladů? Budoucnost kontroly kvality dílů je v kontrole bez účasti člověka. Jste na tuto změnu připraveni?

Rychlý rozvoj technologií v oblasti optiky a neuronových sítí přinese změny zejména pro uživatele výrobních procesů jako je obrábění, vstřikování plastů, tváření, povlakování či jiné povrchové zpracování, kde je výsledkem procesu výroby komponenta vyrobená ve vysoké přesnosti a s vysokými nároky na její bezchybný povrch. Projdeme krátce možnosti řešení na několika typových příkladech a upozorníme na limity a úskalí.

  • 03: Snadné a efektivní využití neuronových sítích pro optickou kontrolu napříč segmenty v případových studiích, Tomáš Greš, Pekat Vision

Optická kontrola pomocí neuronových sítí dnes řeší úlohy dříve nerealizovatelné. Pro mnoho lidí je umělá inteligence cosi neuchopitelného a složitého, přitom její použití v systémech strojového vidění je snadnější než dříve. Podíváme se, co všechno je možné s AI dělat a jak snadno je možné ji využít i v běžných projektech.

 

  • 04: Sledování parametrů výrobního procesu, jeho stabilita a vazba na kvalitu a potenciál hledání souvislostí v datech s využitím neuronových sítí - Dr. Lubomír Sláma, Act-in

Jak jednoduše přistoupit ke sledování parametrů výrobního procesu a jejich provázání s hodnocením kvality výrobků? Zjistění příčin nekvality pomocí neuronových sítí a využití tohoto potenciálu pro její zlepšení.

Demonstrační část

Těšit se můžete na hi-tech ukázku zařízení AI-Inspector.one​, které bude demonstrovat Petr Koutný. AI-InspectorONE pracuje s 6násobným zvětšením (makroskop) rozpoznávající vady od 50 um.

Po živých demonstracích následuje:

Panelová diskuze

Výzva: přineste si svou komponentu s vadou nebo její obrázek a budete moct využít expertízy řečníků pro diskusi o možnostech její kontroly. ​

 

 

?

Co vám akce přinese?

  • Uvidíte ukázky hi-tech systému AI-InspectorONE – 6násobné zvětšení (makroskop) rozpoznávající vady od 50 um výše.
  • Poslechnete si diskuzi o vhodnosti či nevhodnosti různých přístupů nasazení optické kontroly s neuronovými sítěmi, o její efektivnosti a návratnosti této investice.
  • Zjistíte, jaká kamera je vhodná pro různé druhy výrobků a sériovostí vs. požadavky na přesnost dílce.

Akci pořádáme ve spolupráci s partnery INTEMAC

Jak může vypadat kontrola kvality i u vás?

Konference se pořádá v rámci Dnů AI

Kontaktní osoba

Putnova_square.jpg

Romana Putnová

Event Coordinator

Tato akce již proběhla.