Obecné využití umělé inteligence v oblasti průmyslu — Středa 11. září 2024 14:30 - 15:30 Close

TESTBED Open Day: Jak monitorovat a optimalizovat spotřebu energií

Data jako první krok k řízení energií ve vašem podniku. Přijďte se dozvědět, jak monitorovat a vizualizovat spotřebu energií a jaká jsou na trhu možná řešení pro energetickou úsporu, která můžete zavést téměř okamžitě. Představíme vám praktické příklady úspor energií v osvětlení, současné možnosti systémů pro chytré továrny nebo audit stlačeného vzduchu a nebudou chybět také případové studie, jak se vypořádat s ESG reportingem. Na toto téma pak můžete diskutovat s ostatními v rámci řízeného kulatého stolu.

Termín akce

Úterý 24. září 2024
09:00 - 16:00

Místo konání

INTEMAC, Blanenská 1288/27, Kuřim

Registrace

Registrujte se do 19.9.2024

Blok 1 | Energie prakticky: cesty k úsporám a udržitelnosti

9:00 – 9:20 

Efektivní měření a optimalizace spotřeby energií – jak na to

Matěj Sarvaš | INTEMAC 

Ukážeme vám, jak začít s měřením a optimalizací spotřeby energií. Na příkladu INTEMACu vysvětlíme, proč je důležité spotřebu měřit, jak určit co měřit, jaké jsou možnosti měření a jak následně s naměřenými daty pracovat.

9:20 - 9:40

Případová studie: Firma GreenIdea a cirkulární ekonomika

Jakub Masri | JIC 

Chcete svoji firmu posunout k větší udržitelnosti, ale nevíte, kde začít? Díky Circularity Deck Workshopu zjistíte, která opatření budou ve vaší situaci nejvhodnější a zároveň pomohou vaší firmě i životnímu prostředí. Tenhle workshop už má za sebou firma Green Idea. Ukážeme vám, co konkrétně jí přinesl.
9:40 - 10:00

Případová studie Škoda Transportation – ESG a jeho dopad na dodavatele

Petr Pačes | Brain4Industry 

Na příkladu inovace licí formy pro výrobu tříválcových motorů Škoda Auto si ukážeme, jakým způsobem mohou aplikace moderních technologií ovlivnit ESG. Dozvíte se něco o třech nejmodernějších technologiích, jejich vlivu na ESG a o požadavcích automobilek na své dodavatele. 
10:00 - 10:20

Paleta možností podpory INTEMAC a JIC při zavádění inovací v oblasti udržitelnosti

Jakub Masri | JIC, Radomír Zbožínek | INTEMAC 

 

Blok 2 | Moderní přístupy k energetickému managementu

10:40 - 11:00

Jak AI start-upy z Česka a Slovenska mění energie a průmysl

Benjamin Przeczek | EDIMA Solutions + Daitable 

Proč tvrzení AI mění průmysl v dnešní době opravdu něco znamená a jak toho můžete využít v optimalizaci energií a efektivitě techniků?
11:00 - 11:20

Správný monitoring energii ve firmě je cesta k rychlým úsporám, ale také k lepším procesům

Radovan Slíž | WorkSys.Space 

Jak rychle a efektivně zavést monitorování energie a jak toto sledování dat pomáhá podnikání? Dozvíte se také, jak kontrolovat efektivitu procesů prostřednictvím monitorování energie a jak pracovat s energetickými daty a jak je správně kombinovat s jinými typy dat.
11:20 - 11:40

Energetické úspory v osvětlení, řídící systém Savee

Samuel Prezbruch | Savee 

Savee umožňuje optimalizovat spotřebu energie, zlepšit pracovní prostředí a snížit náklady na údržbu díky chytrému řízení světel. V přednášce se zaměříme na funkce systému, jeho přínosy a konkrétní příklady z praxe – případové studie.
11:40 - 12:15

Současné možnosti systémů pro chytré továrny a příklad dobré praxe

Tomáš Kovařík a Vít Jadrníček | ELKOV elektro

Jak využít energii z fotovoltaiky v místě instalace naplno a mít dostupné informace online? Poznejte bezpečné řešení s daty uloženými v ČR nebo přímo v místě instalace. 

 

Živé ukázky v TESTBEDu

12:15 - 14:00

Volně přístupný TESTBED se stánky prezentujících a živými ukázkami systémů a služeb spojených s tématem události. Prohlédněte si technologie a potkejte se se zástupci

14:00 - 15:30

Kulatý stůl: Zkušenosti s ESG ve výrobních firmách

Diskuse u kulatého stolu na téma udržitelnosti ve výrobním sektoru. Sdílejte s ostatními účastníky zkušenosti s ESG, co se vám osvědčilo a jaké nástroje vám pomáhají. Diskutovat budou účastníci z veřejné sféry spolu se zástupci firem.

15:30 - 16:00 Prostor pro volný networking

Akci pořádáme ve spolupráci s partnery

Registrace probíhá na této adrese.