Vision systémy a kvalita výroby — Úterý 30. dubna 2024 14:30 - 15:30 Close

3D skenování

3D skener HandySCAN Black

HandySCANBlack_uvodni-1.png

Skener HandySCAN slouží k digitalizaci objektů do počítačové podoby pro další zpracování (reverzní inženýrství, kontrola kvality, 3D tisk). Profesionální 3D ruční skener pro skenování v dílenském prostředí, nebo v laboratoři.  

3D skener funguje na základě opticko-laserové technologie. Přístroj na díl promítá 11 modrých laserových křížů a pomocí dvou kamer snímá jejich deformaci na povrchu dílu. Následně data živě přenáší do počítače a vytváří naskenovaný povrch jako polygonovou síť. 

3D skener se využívá pro rozměrovou kontrolu výrobků, nástrojů, forem a mnoho dalšího. Naskenované data lze také použít pro znovu vytvoření CAD modelu a vyrobení náhradního dílu. V oblasti umění a archivace lze na základě skenu vytvářet repliky, virtuální výstavky, nebo jen historické předměty archivovat. Své uplatnění 3D skenování nalezne i při vývoji nových komponentů.

Přesnost od 0,025 mm. 11 modrých laserových křížů. Skenování v libovolném prostředí. Skenování lesklých i tmavých povrchů bez nutnosti povrchové úpravy. Stačí pouze skener, notebook a zásuvka.