Obecné využití umělé inteligence v oblasti průmyslu — Středa 11. září 2024 14:30 - 15:30 Close

Autonomní logistika

Smart aplikace pro optimalizaci materiálového toku

Pick-to-Light-photo.jpg

Systém Pick to Light (P2L) slouží k vizuální navigaci (pomocí světla) do skladových pozic v rámci daného procesu – např. vychystávání/zaskladňování položek. Světelná navigace je umístěna u každé skladové pozice, kde je operátor navigován jednotlivým pozicím, zatímco je jeho trasa optimalizována tak, aby byl proces vychystávání/zásobování co nejefektivnější a zároveň bezchybný.

Technologie Pick to Light nachází využití v automobilovém průmyslu, v oblasti farmacie, retailu, eCommerce a mnoha dalších. Software dodává Smart Product Solution s.r.o. jako cloudové ale i on premise řešení. P2L zařízení mohou být stacionární, ale i mobilní na baterii. Do sítě jsou připojeny přes wifi, nebo přes síťový kabel 

Řízení materiálového toku od firmy Smart box nabízí zvýšení efektivity a produktivity, snížení chybovosti ve vašich logistických nebo výrobních procesech. Díky službě optimalizace materiálového toku dokáže firma nabídnout rychlou návratnost investic. Vzhledem k neustále se rozšiřujícímu portfoliu dokážeme nabídnout celé řešení na klíč (od boxů přes robotizaci včetně softwaru). Systém P2L může být na regálech, vozících či pracovních stanicích. Elektronické cenovky (E-ink tagy) zajišťují bezpapírovou formu značení pozic a materiálu v pozicích, kdy díky softwaru dokážete změnit informace na štítku automaticky dle nastaveného procesu. Software pro řízení celého materiálového toku může být napojen na jakýkoliv již zavedený podnikový software.