TIP: Webinář: Jak se efektivně ubránit kybernetickým hrozbám? — Středa 22. května 2024 10:00 - 12:00 Close

Pomohli jsme firmě Packung zefektivnit výrobu a zvýšit tržby díky výběru správného ERP

DIGIMAT

Potřebujete odeslat pár balíků a chybí vám krabice: sednete si k počítači, naťukáte rozměry a do 48 hodin máte vaše krabice nachystané. Vypadá to snadně, ale firma Packung je jediná v Evropě, která tohle umí.

Její služba BOX48 umožňuje natolik snadné objednání a rychlé dodání krabic na míru, že díky ní rostou firmě zakázky, tržby i popularita. Přečtěte si, jakou roli jsme v tomto příběhu hráli my s programem DIGIMAT.

Packung a BOX48

Firma Packung, založená v roce 2013 majitelem a ředitelem firmy Adamem Kratochvílem, se původně profilovala především jako velkoobchod s obalovým materiálem. Z Horních Věstonic na Pálavě dodávali firmám krabice a obalový materiál a s nynějšími 20 specialisty sbírali jeden certifikát kvality za druhým.

V roce 2018 se ve firmě rozhodli, že budou obaly i vyrábět a pořídili k tomu vyladěné italské stroje PANOTEC. Starali se především o velké zákazníky, ale věřili i v budoucnost e-commerce, a nachystali proto portál BOX48.cz určený pro online objednávání krabic na míru.

Chybělo jim však propojení portálu a výroby – ve firmě tak řešili složité přepisování a celý proces, od objednání po dodání, byl zdlouhavý a neefektivní.

Krabice online: skvělý vizionářský nápad, jen ho dotáhnout

Zadání firmy Packung v programu DIGIMAT bylo jasné: systematicky propojit platformu BOX48 s výrobou, aby nebylo nutné vše několikrát ručně přepisovat.

Řešili jsme celé sledování zakázek: zadání objednávek do systému, vygenerování výrobního příkazu nebo odpis surovin potřebných pro výrobu. 

Hlavním cílem bylo efektivní uchopení e-commerce projektu BOX48.cz. Nechtěli jsme už přepisovat veškeré objednávky z editoru a řešit vše na bázi XML a jeho implementace do dalších podnikových systémů. / Adam Kratochvíl, ředitel společnosti Packung

 

Promyšlený výběr ERP systému

V DIGIMATU jsme se proto soustředili na precizní výběr ERP systému, jeho konfiguraci a nasazení ve firmě.

3-Packung-program-DIGIMAT

Specifikace požadavků

Lidé ve vedení Packungu měli dobrou představu o nabízených podnikových systémech, zcela logicky jim však chyběla hlubší zkušenost s výběrem. V DIGIMATu jsme proto ve spolupráci s experty pomohli zkrátit čas na rešerše nabízených řešení a společně jsme vydefinovali jasnou představu toho, co po novém ERP systému přesně chtít.

Rozhovory, workshopy, konzultace – zapojení celého týmu

Nový systém se týká celé firmy, proto základem toho, aby ve firmě dobře fungoval, bylo zapojení všech zaměstnanců, jejich očekávání i obav. Společně s vedením firmy jsme procházeli jednotlivé kompetence zaměstnanců, vymýšleli, jak nový podnikový systém všechny procesy usnadní, strategicky vedli a usměrňovali diskuse.

4-Packung-program-DIGIMAT

Myšlenková mapa – mít vše na očích

Jedním z výstupů byla myšlenková mapa veškerých procesů a definic funkcí nového systému – od objednávky přes obchodní proces až po samotnou výrobu. Důkladné zmapování procesů posloužilo kromě výběru i jako vstupní data pro předimplementační analýzu.

Systém v akci

Díky tomu, že sami zaměstnanci měli možnost zasahovat do tvorby budoucích procesů a viděli v nich smysl, byla pro celou firmu implementace ERP systému rychlá a hladká. Aby bylo vše podle představ firmy, asistovali jsme dodavateli systému během celé implementace.

Do osmi minut od zadání objednávky…

... se díky novému systému začne krabice vyrábět.

Nový systém urychlil proces natolik, že finální odeslání objednávky je oproti standardním několika týdnům jedinečných 48 hodin. Tak rychle to nikdo jiný v Evropě neumí.

Ve firmě mají neustálý přehled o výrobních procesech a podnikových datech, se kterými mohou jednoduše pracovat. Takřka bez zásahu pracovníků mohou zadávat objednávky do systému, automaticky generovat výrobní příkazy a ve stejnou dobu i odpisovat suroviny potřebné pro výrobu. 

Jejich služba BOX48 zachraňuje kůži e-shopům a malým firmám, kterým vyrobí balíky na míru, v malém množství a k tomu ještě velmi rychle.  Malé firmy nemusí objednávat tisíce pro ně zbytečných krabic a řešit problém s jejich uskladněním, navíc e-shopy směřující objednávky do výdejních boxů počítají u rozměrů každý milimetr. A my umíme vyrobit krabici na milimetr přesně usmívá se Adam Kratochvíl.

"Přesvědčili jsme se, že ve spolupráci s odborníky z DIGIMATu je automatizace výroby daleko jednodušší." / Tomáš Koláček, Packung

Spolupráce Packungu a INTEMACu nekončí

5-Packung-program-DIGIMAT

Jak navázat na nasazení ERP systému? Společnost Packung se rozrůstá a my v rámci programu DIGIMAT navazujeme na naši spolupráci dalším projektem. Řešíme konzultaci layoutu nových prostor a systém řízení skladu (Warehouse Management System).

Prosím vyplňte formulář níže. Ozveme se zpět hned, jak to jen půjde.