TIP: Webinář: Efektivní komunikace mezi vedením a výrobní halou — Úterý 18. června 2024 10:00 - 12:00 Close

Testovací stand kuličkových šroubů

Testování životnosti KŠ v rámci mezinárodního dotačního projektu Interreg PredMAIn.

stand

Testovací stand kuličkových šroubů byl vytvořen v rámci mezinárodního dotačního projektu Interreg PredMAIn, jehož součástí jsou kromě Intemacu partneři z Rakouska (Software Competence Center Hagenberg GmbH, AC2T research GmbH, Profactor GmbH) a z České republiky (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Compas automatizace, spol. s.r.o.).

Cílem projektu je vytvoření a přenos obecných znalostí pro malé a střední podniky v oblasti prediktivní údržby založené na umělé inteligenci (UI). Jedná se o přenositelné znalosti, které jsou použitelné v různých odvětvích výroby a zpracovatelského průmyslu. Dílčím způsobem přenosu znalostí je demontrátor, na kterém je prováděno testování životnosti kuličkových šroubů.

Na základě dat ze senzorů (akcelerometry, teplotní čidla, záznam točivého momentu) jsou trénovány algoritmy umělé intelligence, které jsou implementovány do systému COMES Maintantenance. Po dokončení implementace bude systém schopen na základě výstupů z UI s předstihem upozornit na blížící se život kuličkového šroubu, odhadnout zbývající životnost a naplánovat potřebný servisní zásah.