Akademie digitální transformace — únor 2023 - říjen 2023 Close

Akce

Ve výzkumném a inovačním centru INTEMAC pořádáme mnoho zajímavých akcí pro výrobní a technologické firmy. Z široké nabídky si vybere opravdu každý. Prohlédněte si náš kalendář a přihlaste se včas.

Proběhlé akce

28. - 29. dubna 2022

Zlín, Malenovice, TAJMAC‑ZPS

Náš tip

Tip: Zákaznické dny TAJMAC‑ZPS

Navštivte Zákaznické dny našeho partnera TAJMAC-ZPS a podívejte se na Výrobní buňku 4.0 FAMC 1260i, automatizované pracoviště, které jsme pro TAJMAC-ZPS společně s partnery vyvinuli a uvedli do provozu.

Čeká na vás:

  • volná prohlídka strojů, obchodní jednání, setkání s odbornými řediteli
  • prohlídky Výrobní buňky 4.0 FAMC 1260i
  • organizované prohlídky firmy, včetně slévárny
  • zajímavý doprovodný program
  • SOUTĚŽ se slosováním o hodnotné ceny
Chci vědět víc

Čtvrtek 9. 12. 2021

Purkyňova 649/127, 612 00 Brno‑Medlánky

Náš tip

Tip: Industry 4.0 konference

Konference je odložena s ohledem na epidemiologickou situaci, nový termín bude upřesněn.

Chcete stát po boku lídrů v oblasti pokročilé průmyslové výroby? Pak si nenechte ujít představení toho nejlepšího z oboru Průmyslu 4.0. Vše se bude dohrávat na vybraných fakultách VUT Brno a v nově budovaném testbedu projektu RICAIP. Inspirujte a propojte se s výrobními firmami a experty (nejen) z VUT.

Náš kolega Petr Minář zde bude mluvit o tom, jak posílit flexibilní výrobní systémy pomocí umělé inteligence. Chcete vědět více? Registrujte se na konferenci.

Chci vědět víc

Čtvrtek 4. listopadu
10.00 - 16.00

FFG, Sensengasse 1, Vídeň

Náš tip

JIC 120“ ve Vídni: Umělá inteligence ve výrobě

Výrobní podniky stále prochází intenzivní digitální transformací. Technologie s prvky Průmyslu 4.0 jsou do výroby nasazovány především s cílem zlepšit automatizaci a konektivitu a zvýšit produktivitu. Pro logické rozhodování je však stále nutný lidský zásah. Pro úspěšnou digitalizaci výrobních podniků je tedy nutná i aplikace umělé inteligence. Díky ní se může výroba flexibilně přizpůsobovat neustále se měnícím podmínkám. AI také nabízí možnost okamžité reakce s minimálním zásahem člověka.

Cílem akce je představit současné trendy v oblasti umělé inteligence a výroby a poskytnout konkrétní příklady. Mezi keynote speakery tohoto setkání se zařadilo i naše centrum INTEMAC, mluvit budeme konkrétně o nasazení AI do Výrobní buňky 4.0. Jak probíhá chytrá výroba v praxi a jak Výrobní buňce 4.0 pomáhá umělá inteligence? Dozvíte se v našem příspěvku. 

Chci vědět víc

Čtvrtek 1. července 2021

online

Náš tip

Tip: LEAN CAFÉ

Jak na lean? Máme pro vás tip na online „LEAN CAFÉ“ pořádané EU-Japan Centre for Industrial Cooperation, které se koná 1.7.

O čem zde bude řeč? SpoluWorks, náš partner v rámci budovaného EDIHu a také jeden z prvních případů v rámci programu DIGIMAT, bude sdílet své zkušenosti s vlastní digitální transformací, a především s návaznou lean transformací. Dozvíte se, jak se zde vyrovnali s neefektivně nastavenými procesy a jak se posouvají dále.

Chci vědět víc

Čtvrtek 20. května 2021
12:30 - 16:15

Online

Náš tip

Tip na webinář: Průmysl 4.0 – jednoduše, bez hranic

Význam digitalizace pro malé a střední podniky neudržitelně roste. Mnoho společností mění své procesy nebo tak plánuje učinit. Jaká jsou správná opatření a jak celý proces zahájit? Kde získat potřebné poradenství nebo finanční podporu a jaké jsou zkušenosti malých a středních firem?

Odpovědi na tyto a další otázky přináší webinář „Průmysl 4.0 – jednoduše, bez hranic“, který pořádá Kraj Vysočina a spolková země Horní Rakousko.

V rámci webináře na přednášce kolegy Petra Mináře se dozvíte, jak probíhá podpora digitalizace v rámci poradenského programu DIGIMAT. A mezi příklady implementace konceptu Průmysl 4.0 zazní také příspěvek kolegy Erika Odvářky.

Chci vědět víc

11. a 12. března 2021

Online

Náš tip

Tip: International Machinery Forum 2021 – The Factory of Tomorrow

Hledáte nové zahraniční partnery z oblasti technologických firem? Získejte možnost zapojit se do mezinárodních projektů a navažte dlouhodobá partnerství. Nyní z pohodlí vašeho domova. Tato online konference spolu s B2B meetingy se koná pod záštitou Enterprise Europe Network, s podporou inovační agentury JIC. Akce se zúčastní tisícovka profesionálů ze zavedených firem, startupů i výzkumných organizací z více než 40 zemí světa.

International Machinery Forum je rozděleno do 3 modulů:

  • Konference: představí aktuální trendy, inspirativní přednášky, panelové diskuze za účasti významných technologických společností.
  • Expozice: služby a projekty inovativních rakouských společností a výzkumných ústavů.
  • B2B matchmaking event: prostřednictvím online platformy se můžete setkat s vybranými firmami a výzkumnými organizacemi na 1to1 setkáních.
Chci vědět víc