TIP: Webinář: Jak se efektivně ubránit kybernetickým hrozbám? — Středa 22. května 2024 10:00 - 12:00 Close

Blog

Přečtěte si aktuální zajímavosti ze světa Průmyslu 4.0, digitalizace výrobních firem, vývoje a výzkumu moderních výrobních technologií a dalších oblastí, které hýbou českým i světovým průmyslem. Načerpejte inspiraci a posuňte svou firmu o kus dál.

EDIH DIGIMAT v čele s INTEMACem se stane Evropským centrem pro digitální inovace

Firemní novinky

Konsorcium EDIH DIGIMAT (INTEMAC, JIC, VUT, Effectivity) uspělo mezi téměř třemi stovkami kandidátů a díky získanému projektu podpoří malé a střední podniky v JMK a okolních regionech v digitální transformaci. Poskytne jim zdarma služby jako je například testování před investováním, odborné poradenství, osvětové aktivity nebo trénink dovedností.

Otevřeli jsme testbed pro vás!

Firemní novinky

Prvního června jsme slavnostně otevřeli testbed INTEMAC, technicky neutrální prostor, ve kterém můžou firmy na jednom místě zkoumat, vyvíjet a trénovat pokročilé technologie. Chcete se zorientovat v možnostech, jaké nabízí moderní výroba, nebo si ověřit svá řešení před tím, než je zavedete do výroby? Právě pro vás je tady náš testbed.  

PF 2022

Firemní novinky

Děkujeme za přízeň a spolupráci, které si velmi ceníme. Pevně věříme, že i nadále budeme součástí vašich inovačních projektů a digitalizace vašich firem. Těšíme se na další společné výzvy a příležitosti v novém roce.

V centru INTEMAC nyní máme stroj oceněný zlatou medailí na MSV 2021, kontroluje kvalitu produktů pomocí AI

Firemní novinky

Centrum INTEMAC se spojuje s lídry, kteří se aktivně věnují inovacím. Mezi spolupracující firmy patří i společnost Optisolutions, která se zaměřuje na umělou inteligenci a její aplikaci do výroby. Právě za propojení AI s kontrolou kvality získala společně s jejich partnerem Stoba Zlatou medaili na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Ocenění získali hned ve dvou kategoriích – v kategorii Inovace v automatizační technice a Industry 4.0. A vy můžete nyní vidět oceněný stroj AI Inspektor one u nás v centru INTEMAC.

Inovujte vaši firmu – zjistěte, jaký je váš potenciál pro využití digitálního dvojčete s finanční podporou až 10 000 €

Firemní novinky

Chcete zlepšit své výrobní procesy, máte nakročeno k digitální transformaci vaší firmy? Obraťte se na nás a my vás tímto projektem provedeme. Centrum INTEMAC se stalo partnerem evropského projektu Change2Twin. 

Zanalyzujeme váš potenciál a získáte veškerou podporu k implementaci pokročilých výrobních technologií digitálního dvojčete. 

Výzva projektu otevřena od 28. ledna do 29. března 2021.

Unikátní příležitost pro výrobní firmy: získejte v rámci DIH² na vývoj zaměřený na agilní výrobu až 248 000 €

Firemní novinky

Je zřejmé, že digitalizace ve výrobě často vyžaduje nemalé investice. Díky projektu DIH² mají české výrobní firmy příležitost získat na svůj projekt, který je zaměřený na využití robotů ve výrobě, až 248 000 EUR. Smyslem programu DIH² je podpořit výrobní firmy v zavádění nových technologií a zvýšení jejich produktivity a konkurenceschopnosti.  

Výzva projektu otevřena do 14. 7. 2021

Centrum INTEMAC uspělo v národním kole výzvy na vznik Evropských center pro digitální inovace

Firemní novinky

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo projekty, které uspěly v prvním kole národní výzvy na evropské digitální inovační huby  (EDIH). A my můžeme s hrdostí a potěšením konstatovat, že konsorcium v čele s centrem INTEMAC je mezi těmito úspěšnými projekty. Jedná se o jasný signál, že práce DIH-DIGIMAT (Digital Innovation Hub) má opravdu smysl a že se nám daří velmi efektivně podporovat malé a střední firmy v oblasti digitální transformace. Děkujeme všem partnerům, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

PF 2021

Firemní novinky

Rok 2020 byl asi pro všechny zcela jiný, než jsme očekávali. Podpořil v nás pocit blízkosti a pospolitosti. A zároveň nám ukázal, že inovace a digitalizace mají smysl a fungují efektivně (i za těchto mezních a zvláštních podmínek).

Digitalizace jako klíčový faktor konkurenceschopnosti

Firemní novinky

Pojem digitalizace nebo digitální transformace se dnes objevuje na všech frontách; od společenského života přes státní správu až po průmysl. Což je určitě správně, protože čím častěji se s ním lidé setkávají, tím lépe rozumí jeho potenciálu. Nejzranitelnější skupinou v této oblasti jsou určitě malé a střední podniky (MSP), které se musí snažit udržet krok s nadnárodními společnostmi investujícími do inovací nemalé částky. Z našich zkušeností víme, že o digitalizaci zájem je a neustále roste i u této skupiny podniků.

Nový INTEMAC – odkud jdeme a kam míříme

Firemní novinky

Přečtěte si více. Dozvíte se, proč jsme se rozhodli změnit naši vizuální identitu a co pro nás tento rebranding znamená.